Навіщо читати книжки дитині

Книги для дитини — величезний світ нових знань і пригод, які допомагають їй тренувати пам’ять, розвивати уяву.

Время чтения: 2 Мин. , 28 Секунд

Починаючи з казок і закінчуючи науковими енциклопедіями, маленькі читачі здобувають безліч нових вражень, тому батькам так важливо читати дітям книги з раннього дитинства. Найкращий варіант завжди можна обрати на Yakaboo із доставкою по Києву чи іншим містам України. 

Вплив на розвиток уяви

Перша книга в житті більшості людей — казки. Разом з героями незвичайних історій малюк отримує уявлення про світ, формує власні судження та може розвивати свою уяву, просто додумуючи сюжет. Це цікаве дозвілля не тільки для читача, але й для всієї сім’ї, особливо якщо батьки активно включаються в обговорення прочитаного чи програють з дитиною найбільш цікаві ситуації. Кожному члену родини завжди знайдеться роль, а відтворюючи в думках ті чи інші ситуації, дитина навчиться оцінювати їх з різних сторін, успішно вирішуючи проблеми та у реальному житті.

Такий досвід корисний малюкам різного віку, адже незалежно від написаної історії наш мозок буде малювати у свідомості образи героїв, непомітні оку. Ця властивість характерна для людей на різних етапах їхнього життя, але вікові особливості все ж варто враховувати під час вибору історії. Книги мають відповідати рівню розвитку малюка, не завантажувати його мозок важкою для сприйняття інформацією. Підбір правильної літератури — одне з основних завдань батьків.

Крім отримання нової інформації та розвитку уяви, читання дитячих книг має інший позитивний вплив:

  • розширює словниковий запас дитини;
  • забезпечує відчуття спокою і комфорту;
  • навчає відрізняти фантазії від реальності;
  • розширює знання про навколишній світ, вчить бачити диво в ньому.

Все це стане дитині в пригоді у майбутньому, стимулюючи розвиток власних навичок читання та переказування прочитаного тексту поза межами сім’ї (наприклад, в школі).

Навчання та отримання важливих для дитини навичок

Різностороння природа дитячої особистості дозволяє швидше адаптуватись до навколишніх змін, засвоювати нові знання з отриманого досвіду. Навіть якщо він не реальний, мудрість книг і диво фантастичних історій у будь-якому випадку сприяють навчанню та закріпленню важливих навичок, наприклад:

  • логічному мисленню та структурованій побудові власних розповідей, можливо з уявними героями (після прочитання книги чи якогось її розділу корисно давати малюку запитання на тему почутого, запропонувати придумати власне закінчення історії чи дізнатись про його бачення розв’язання конкретної проблеми);
  • вивченню літер і складів (під час читання важливо, щоб дитина бачила слова і речення в тексті, так в її свідомості швидше з’являться потрібні логічні взаємозв’язки);
  • концентрації уваги (більшість дітей чудово слухають казки, але якщо малюку важко всидіти, можна обрати коротші тексти чи додатково поставити питання в процесі читання, тим самим зберігаючи його інтерес);
  • поведінці в конфліктних і складних життєвих ситуаціях (на прикладі позитивних і негативних героїв оповідань дітям простіше пояснити правила життя в соціумі, взаємовідносин з ровесниками та дорослими).

Спільне дозвілля за читанням книг, дозволить батькам зблизитись з дітьми, отримати інформацію про їхні мрії та переживання, з різних сторін оцінити свої методи виховання.

Щоб перенестись у світ книг і на власному досвіді осмислити їх мудрість, достатньо вибрати найкращий варіант на сайті «Yakaboo» з доставкою, або ж завітати в магазин за адресою м. Київ, вул. Хрещатик, 22, 1 поверх (Головпоштамт). Якщо ж виникнуть додаткові питання, відповідь на них можна отримати за телефоном 0(800)-600-505.

Счастлив
Счастлив
0 %
Печален
Печален
0 %
Взволнован
Взволнован
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Сердитый
Сердитый
0 %
Удивлён
Удивлён
0 %
Copy link