Латвійський ПриватБанк допоміг Курченко «відмити» гроші Януковича, – ЗМІ

Протягом 2011-2013 років ПриватБанк (Латвія) проводив операції між рядом підставних компаній на користь бізнесмена Сергія Курченко та оточення колишнього Президента України Віктора Януковича.

Время чтения: 2 Мин. , 20 Секунд

Про це повідомляє  інтернет-видання "Апостроф", посилаючись на розслідування катарського  телеканалу Al Jazeera, який оприлюднив 10 січня засекречене рішення Краматорського суду, згідно з яким до державного бюджету було конфісковано 1,5 млрд доларів, передають Українські Новини.

Телеканал Al Jazeera виклав у загальний доступ документи за 2011, 2012 і 2013 роки, що стосуються офшорної компанії Quickpace Limited, через яку Сергій Курченко здійснював свої операції.

У розслідуванні фігурують виписки по рахунках Quickpace Limited. Судом встановлено, що дана компанія була складовою частиною схем з виведення та легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом.

Нагадаємо, Курченко свого часу називали "гаманцем" Януковича. Вкрадені з українського бюджету кошти "Сім'я" виводила в офшори. Протягом 2011-2013 років через рахунки компанії у латвійському ПриватБанку пройшло кілька сотень мільйонів доларів. Гроші переводилися і надходили під виглядом видачі та погашення позик — це класична схема з відмивання грошей. Таким чином, вкрадені гроші маскуються під отримані легальним шляхом — через позику.

Ключовим елементом цієї схеми є банк, через який проходять операції і на який покладається обов'язок перевірки легальності коштів перед відкриттям клієнту рахунку та проведенням його платежів.

Для обслуговування подібних операцій, як правило, обирають не респектабельні банки як, наприклад, Bank of America, а дрібні банки, з якими можна домовитися про поблажливу перевірку "чистоти" грошей. Таку послугу, судячи з наведених документів, в даному випадку надав ПриватБанк (Латвія).

Власниками латвійського ПриватБанку на момент проведення ним операцій з кіпрськими офшорами Курченко були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов. Безпосередньо їм належало по 9%, ще 50% — через український ПриватБанк. Молодшим партнером Коломойського та Боголюбова по ПриватБанку (Латвія) є український бізнесмен Ігор Мазепа, який володів 8,5% банку через компанію Concorde Bermuda Ltd., що входила до групи Concorde.

ПриватБанк (Латвія) виконував всі платіжні доручення компанії Курченко Quickpace Limited — видати позику від компанії з Белізу на 10 млн доларів, погасити відсотки по кредиту перед кіпрською компанією на 289 тис. доларів. Судячи з усіх оформлених операцій, у банку не виникало питань до їх законності.

І хоча сам банк знаходиться у Ризі (Латвія), а виписки для Quickpace Limited, як і прийнято на острові Кіпр, зареєстровані за британським правом та сформовані англійською мовою, у призначенні платежу можна зустріти фрази українською — наприклад, "POVERNENNJA DOKHODIV VID INVESTICII ZGIDNO DOGOVORU ". Можливо, проводив цей платіж один з 500 співробітників "банку у банку" — як назвали цей підрозділ детективи Kroll, що займаються розслідуванням махінацій Приватбанку.

Нагадаємо, в Європі постійно критикують Латвію за недостатні зусилля щодо протидії відмиванню коштів. Щоб відвести від себе гнів європейського центрального банку та американського регулятора, і щоб зберегти можливість латвійським банкам працювати у системі міжнародних платежів, влада країни змушені були посилити боротьбу з "відмивщиками". Зокрема, у грудні 2015 року, вже після згаданих операцій, ПриватБанк (Латвія) був оштрафований на 2 млн євро за порушення європейського законодавства по боротьбі з відмиванням доходів.

Джерело:  gordonua.com

Счастлив
Счастлив
0 %
Печален
Печален
0 %
Взволнован
Взволнован
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Сердитый
Сердитый
0 %
Удивлён
Удивлён
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Copy link