18:28 07.12.2006 | Экономика | Авторские статьи     укр | рус
72812:olga

Стенограмма онлайн-конференции Василия Рогового

Стенограмма онлайн-конференции заместителя секретаря СНБО Украины по вопросам экономической, социальной и экологической безопасности Василия Рогового.
Стенограмма онлайн-конференции Василия Рогового

предприниматель 16:33
Вопрос: Как у нас обстоят дела с экономической безопасностью? «Азаровщина» вернулась, чего же более?
Ответ: Я думаю, що питання економічної безпеки буде завжди актуальне для будь-якої країни. Україна не існує сама по собі, вона залежить від дуже багатьох факторів впливу: зовнішніх, динаміки внутрішнього розвитку (причому не лише економічного, а й політичного), від того, які акценти в економічній сфері робляться тією чи іншою політичною силою. З огляду на це можна по-різному дивитися на економічну безпеку держави і відповідним чином вибудовувати стратегію і тактику розвитку економічної системи держави, напрацьовувати ті чи інші пріоритети, досягати тих чи інших цілей.
Я завжди з повагою ставлюся до тих, хто працює і намагається щось зробити. Я можу з чимось не погоджуватись, але я ніколи не вішаю ярликів, вважаю це образливим стилем спілкування. Щоб досягти успіху, обов’язково треба поважати партнерів. Я і в роботі, і в житті завжди керувався саме таким підходом.
Ми бачимо ту дискусію, яка йде навколо бюджету, навколо тих позицій, які запропоновані. По багатьом питанням, зокрема, в дискусії між Секретаріатом Президента і Кабінетом Міністрів, знаходиться багато розумних компромісів. І по вето Президента на Закон про вільні економічні зони також є порозуміння, з цим можна йти і далі.

Светлана / 16:59
Вопрос: Господин Роговой, действительно ли СНБО обратил внимание на жилищно-коммунальное хозяйство? Является ли ЖКХ объектом внимания СНБО вообще или только сегодня – в связи с угрозой экологической катастрофы? Что в этом плане делается или предстоит сделать?
Ответ: У сфері ЖКГ зайнято приблизно 5% працездатного населення країни, а в житловому господарстві зосереджено 25% основних фондів нашої держави. Крім того, питання, які торкаються забезпечення життєдіяльності громадян нашої держави, безпосередньо віднесено до компетенції РНБОУ.
Протягом останніх 30 років, накопичувалися серйозні проблеми в ЖКГ. Кожен уряд, а, на жаль, в історії України майже всі уряди працювали по року-півтора, максимум два, проблеми відкладав на потім. Бо мова часто йшла про непопулярні кроки, які стосуються інтересів кожної людини. І зачіпати їх, особливо у переддень виборчих кампаній, ніхто не наважувався. Ідеологія розвитку ЖКГ, яка закладалась ще в рамках радянської системи, залишилася незмінною.
Як наслідок, для бізнесу ця сфера залишалася до останнього часу нецікавою і влада нічого не робила для того, щоб відкрити дорогу для нього. Маса структурних проблем, перш за все в тарифній політиці, чекали свого часу. Створився колосальний ціновий навіс, який вів до хронічної збитковості в цьому господарстві. Житлово-комунальне господарство є одним із найбільш ресурсно-затратних. Це стосується і енерговитрат, і витрат води, і теплової енергії і т. і. Саме тому питання реформування житлово-комунального господарства на засіданні РНБОУ розглядалося не з точки зору кон’юнктури. Підготовка цього питання велась щонайменше 10 місяців. І воно кожного разу переносилося зі зміною урядів. Мені прикро, що навколо розгляду цього питання було багато спекуляцій, аж до політизації питання. Його розгляд в рамках РНБОУ – це підтримка зусиль Уряду, органів місцевого самоврядування у реформуванні цієї сфери. Саме під таким кутом зору готувалось це питання. І ми тісно співпрацювали з ключовими урядовими структурами, з Міністерством будівництва та архітектури, з віце-прем’єром Рибаком, Асоціацією міст України. Декілька разів ми збиралися і обговорювали проблематику. І мене тішить, що той проект рішення, який був внесений, не викликає алергії з боку уряду. Навпаки, це погоджені позиції. Ключовий акцент в рішенні по ЖКГ зроблений на тому, щоб відкрити житлово-комунальну сферу для підприємницької діяльності, щоб вона стала привабливою для інвесторів, підвищити якість послуг.
Нас чекають попереду непрості часи, які вимагають продуманих, зважених але рішучих дій. Необхідно роз’яснювати, а не ховати цю проблему. Тарифна політика, по-перше, повинна бути зрозумілою. Бо коли про тарифи протягом останніх 5-6 років відмовчувались замість їх поступового перегляду, постало питання їх 2-3 кратного підвищення. Необхідно роз’яснювати населенню, що є компенсаторні механізми, які захищають найбільш не захищене населення, практично не зачіпаючи рівень його доходів. Політизують питання ті, хто хочуть прийти до влади. Але їх і наших громадян чекатиме ще більш гостра проблема, якщо не робити ці кроки вже зараз. Є речі на яких не можна спекулювати. Я вважаю, що реформування ЖКГ – це та проблема, від якої залежить якість життя населення. І той, хто спекулює на цьому, той не цінує своїх потенційних виборців, а турбується лише про власні кон’юнктурні інтереси.  

УРА-Информ
Вопрос: Але ж все рівно квартплата не стояла на місці. Вона потихеньку, по 2-3 грн, збільшувалась, але то було поступово…
Ответ: Зараз ми пожинаємо плоди того, що знаходили причини саме тоді не робити маленькі кроки. От, наприклад, в Росії уряд відкрито розглянув на своєму засіданні і сказав, що вони лібералізують ціни на енергоносії в 2011 р. А до цього вони щорічно будуть збільшувати ціну на 10-15%. Вони це відкрито сказали. Якщо ми цього не зробимо, якщо не пояснимо населенню, ми не будемо мати успіхів, це глухий кут.

УРА-Информ
Вопрос: Папієв на прес-конференції сказав, що у Черновецького хороший лозунг: «Багаті заплатять за бідних», але ж виходить навпаки – бідні платять за багатих. Яким чином можна заставити платити всіх?
Ответ: По-перше, потрібна розумна диференціація тарифів в залежності від обсягу і якості послуг, які отримує конкретний громадянин: в яких умовах він живе, в якому будинку він живе, якими благами користується. Саме по цьому шляху Уряд вже пішов. Він прийняв постанови, які диференціюють, зокрема, ціну на газ в залежності від обсягів споживання. Це перші кроки. Але, якщо ми не реформуємо систему обслуговування цих будинків, то ми не зможемо провести цю диференціацію. Якщо прийде конкретний інвестор і буде працювати з конкретним будинком, то мешканці будуть знати, з ким мати справу в разі чого, кому вони платять і за що. Не змінимо систему – не відкриємо шлях до конкуренції на цьому ринку, нам годі сподіватися на обґрунтовані тарифи. Я не ідеаліст, я розумію всю складність, але якщо буде працювати енерго-економна система, то будуть зовсім інші тарифи. Якщо буде утеплений будинок, то будуть і зовсім інші витрати. Якщо буде лічильник… В нас є програма по встановленню лічильників, яка має завершитися в наступному році. Вона виконана на 36%. А ми говоримо про енергозбереження і ресурсозбереження. Нас низькі ціни розбестили. Але низьких цін немає і не буде. Звичайно, в нас за рахунок власного ресурсу того ж газу є можливість маневру з тим, щоб пом’якшити цей надзвичайно важкий перехід, і ним треба правильно розпорядитися.

Николай / Киев / 17:44
Вопрос: Василий Васильевич, Вы известный украинский экономист. Скажите, пожалуйста, на что может рассчитывать украинская экономика в ближайшие годы? Создается впечатление, что от развитых стран мы отстали навсегда. Конкретных программ по выходу из сложившейся ситуации ни один Кабмин не предлагал и не предлагает. Часть денег от приватизации быстро проедаем, часть уходит в «неизвестном» направлении – и опять смотрим в сторону сильных мира сего: может, что подадут. На себя уже не рассчитываем, неужели нет выхода?
Ответ: Я оптиміст. Я працював в урядових структурах у найважчі часи. Якщо згадати 1994 рік, здавалося, що Україна знаходиться у безвихідній ситуації. Відомо, яка була тоді інфляція, який був дефіцит бюджету і т. і. Але якби ми тоді поставили питання саме в такій редакції, то ми б нічого не зробили. Ми подолали катастрофічне скорочення виробництва. Ми вже забули, що таке заборгованість по пенсіям. Ми майже подолали заборгованість з виплат зарплат. Я вважаю, що в українській економіці є значні резерви для нарощування динаміки вітчизняної економіки, підвищення її конкурентноздатності. Ми шукаємо інвестиції по світу, а вони знаходяться на нашому ринку. Через фондовий ринок ми можемо залучити якісно нові обсяги інвестицій. Але для цього треба поставити на перше місце капіталізацію підприємства.
Необхідно створити умови, коли кожному підприємцю і корпоративній структурі стане вигідно демонструвати свою прибутковість та рівень капіталізації.
У нас система поки що дозволяє почувати себе комфортно, коли не платиш податки. А систему треба розвернути, і це можна зробити… Якщо ми приймемо закони про акціонерне товариство, якщо ми розбудуємо прозорий фондовий ринок, то ми зробимо гігантський крок вперед. Президент, Уряд, працюють над цими питаннями. Працює Державна комісія з цінних паперів, Міністерство фінансів і Міністерство економіки. Я їм щиро зичу в цьому успіху. Я вам назвав тільки один аспект.
Що стосується приватизації. Ми маємо, на жаль, ганебну практику, коли кошти з приватизації проїдаються. Але це держава просто не бачить своїх пріоритетів і живе проблемами сьогоднішнього дня. Для чого робиться приватизація? Ми завжди казали, що держава – поганий господар. Ми повинні подивитися, як працюють приватизовані підприємства. Давайте по рівню капіталізації подивимось на наші приватизовані підприємства, подивимось на їх прибутковість, на їх рівень дивідендів і т. і. І тоді нам багато що стане зрозумілим. Поки що приватний підприємець не сповна показує свою ефективність в загально-цивілізованому розумінні цього слова. Але ситуація міняється. Я вірю в наш потенціал. Ми обов’язково не будемо пасти задніх, а підемо вперед.

УРА-Информ
Вопрос:
У вас був досвід приватного бізнесу?
Ответ: Ні.

УРА-Информ
Вопрос:
Скажіть, як захистити бізнес?
Ответ: Давайте подивимось на наші податкові закони. Ми зараз готуємо до розгляду проблемні питання щодо адміністрування ПДВ. Було проведено опитування багатьох підприємців і асоціацій підприємств. Практично всі говорять: «Навіщо зараз, щоб відшкодувати податок на додану вартість, робити тотальну перевірку абсолютно всіх підприємств?». ПДВ – не унікальний український податок. ПДВ працює у 100 країнах світу. Вся Європа працює з ПДВ. Чому там немає проблем з ПДВ, з його поверненням? Як справляються з цим європейці? Ми ж створили з ПДВ монстра для підприємницького середовища, для інвестора. На розгляд Ради нацбезпеки будуть внесені пропозиції, щодо вдосконалення законодавчого забезпечення і адміністрування ПДВ.
Ключове ж питання – захист прав власності. Тут є багато зрізів. Один з них – прозорість у діяльності судової системи.

УРА-Информ
Вопрос:
Що Ви можете сказати про кругову корупцію?
Ответ:
Треба звузити можливості для корупції. Щоб працював реальний механізм, треба зокрема, прийняти пакет законопроектів, спрямованих на боротьбу з корупцією, які внесені на розгляд Верховної Ради, внести зміни до законів про оподаткування. Необхідно також звузити вплив суб’єктивного фактора в регулюванні економічних процесів, регулюванні підприємницького середовища.
Тим самим буде звужене поле для корупційних діянь.

Сергей / 10:10
Вопрос: На что Вы потратили свою самую крупную сумму взятки?
Ответ: Я вважаю, що кожен задає питання, виходячи з власного світогляду. Я декларую свої доходи з першого дня, як з’явились податкові декларації.

нормальный человек / 19:19
Вопрос: Вы много работали в органах власти. Скажите, один человек может быть многостаночником: министром разных министерств, депутатом? Просто какое-то решето: попав туда, никак не может выпасть? Как прервать это украинское дежавю? Всюду наворовал – ходит и улыбается. Если б вы знали, как нормальные люди ненавидят власть...
Ответ: Це жахливо, якщо нормальні люди ненавидять владу. Дуже важко зламати масову зневіру. На жаль, останні роки подарували нам багато розчарувань. Але я думаю, що відновити довіру влада може тоді, коли вона відповідає на ті проблемні питання, які постають перед нею, які ставить населення, народ, громадянин.
Я вважаю, що справу повинні робити професіонали. Зараз наша держава після політичної реформи перебуває в стадії, коли уряд формується з політиків, які перемогли на виборах і отримали мандат від виборців. Політик, щоб досягти успіху, має бути і сам професіоналом і спиратися на команду професіоналів. Важливо, як буде функціонувати інститут державної служби, чи не заполітизують і його. Політизація є надзвичайно великим ризиком для державної служби. Державні службовці мають працювати на державу, незалежно від того, яка політична сила перемогла. Поки що ми можемо констатувати, що інститут державної служби послаблений, часто верх бере політичний підхід до формування, зокрема, апаратів органів виконавчої влади. Цю проблему мають врегулювати Закони «Про Кабінет Міністрів» і «Про державну службу». Необхідне оптимальне поєднання політичних інтересів і збереження високопрофесійної державної служби. Тим більше, що світовий досвід також в цьому відношенні є.

Вася / 10:13
Вопрос: Как часто СНБО советует Президенту продавать танки Грузии и оружие Ираку?
Ответ: В державі ці функції виконують відповідні структури, Це Укрспецекспорт, Комітет з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю при Президентові України. Україна, до речі, входить в першу десятку країн світу по експорту озброєнь. Це свідчить, зокрема, про конкурентноздатність відповідної продукції. Але мова йде про чутливі ринки, на яких треба вміти торгувати цією специфічною продукцією.

УРА-Информ
Вопрос:
Але ж рахунки з продажу не надходять на рахунки Міністерства оборони.
Ответ: Вони йдуть у бюджет.

УРА-Информ
Вопрос:
Тоді Міністерство оборони завжди буде бідним, бо від нього забирають і не дають на переозброєння.
Ответ: Що значить «забирають»? Ніхто не забирає. В нього достатньо озброєння, щоб виконувати свої функції. А є надлишок, який і реалізується.

УРА-Информ
Вопрос:
Але можна міняти стару техніку на нову, вдосконалювати, забезпечувати людей, тому що зараз офіцер, отримуючи 600 грн, не буде офіцером.
Ответ: Я з вами абсолютно солідарний. І що необхідне переоснащення нашої армії, і що зарплата офіцера повинна бути достойною, щоб він міг захищати і думати про захист нашої Батьківщини, а не про інші аспекти своєї життєдіяльності.

неизвестный / 10:12
Вопрос: Кажется, что СНБО вообще ничем не занимается. Безопасность? А СБУ тогда зачем? Оборона? А Министерство обороны зачем? Только и умеете, что что-то советовать...
Ответ: Я повторюсь – РНБОУ – це не дорадчий орган, це координуюча і контролююча структура. А національна безпека включає економічну, соціально-політичну, оборонну, науково-технологічну, зовнішньополітичну, екологічну та інші проблематики. Але Рада нацбезпеки не радить, вона приймає рішення, які мають виконуватись.

Анна / Севастополь / 10:11
Вопрос: Президент расценивает СНБО как плацдарм?
Ответ: РНБО – це конституційний орган. Є закон про Раду нацбезпеки. Д о складу Ради нацбезпеки, яку очолює Президент, входять за посадою Прем’єр-міністр, міністр внутрішніх справ, міністр оборони, міністр закордонних справ, голова СБУ. Інших членів Ради визначає Президент. Сказати, що це плацдарм Президента… Так можна говорити у відриві від складу Ради нацбезпеки. Це може бути плацдарм, але для України, де можуть обговорюватись ті питання, які є виключно важливі з точки зору стратегії її розвитку, забезпечення її безпеки і аналізу тих ризиків і загроз, які можуть бути зараз і в майбутньому. Саме під цим кутом зору формується порядок денний, і кожен член Ради нацбезпеки може запропонувати до розгляду те чи інше питання. Це координаційний орган з питань національної безпеки і оборони. І він координує і контролює діяльність органів центральної виконавчої влади в цій сфері. Це структура, рішення якої Президент вводить своїми указами, але ці рішення обговорюються практично всіма гілками влади. На жаль, ми можемо констатувати, що рівень виконань цих рішень є незадовільним.

УРА-Информ
Вопрос:
Це закрита структура, про неї мало хто говорить і ніхто не бачить прозорості її роботи.
Ответ: Це недолік в роботі Апарату РНБОУ, який треба виправити. Але для того, щоб говорити про ефективність Ради нацбезпеки, треба подивитись перш за все на її рішення.

Лиля / 10:16
Вопрос: Как Вы оцениваете противостояние между Кабмином и Президентом? Можно ли сказать, что оно угрожает национальной безопасности?
Ответ:
Останні тенденції, звичайно, насторожують. Це прикро, що не знайдено механізму взаємодії та пошуку компромісів в роботі двох структур – Секретаріату Президента і Секретаріату Кабінету Міністрів. Ми переживаємо час, коли тільки запрацювала Конституційна реформа. І тут треба поставити на перше місце інтереси держави, під цим кутом зору оцінювати ті чи інші кроки. Хотілося б бачити менше імпульсивних дій і більше зважених. Я сподіваюся, що ми не дійдемо до ситуації, коли будемо говорити, що ця проблематика є загрозою національній безпеці. Я сподіваюсь, що інтереси держави переможуть. Звичайно, імплементація нових положень Конституції це надзвичайно непростий процес. Тим більше, потрібні зважені підходи. Амбіції мають реалізовуватись у розбудові та зміцненні всіх складових Української Держави.

УРА-Информ
Вопрос:
Ваша оцінка зустрічі Президента, як назвали журналісти, з українськими капіталістами, з найбагатшими підприємцями України?
Ответ: Я б міг давати оцінку, якби був присутній на зустрічі. Я думаю, що формат корисний. До речі, за день до цього відбулася зустріч в Українському домі з підприємцями, теж капіталістами.

Симоненко / 16:02
Вопрос: Вы можете охарактеризовать состояние ЖКХ Украины? Сколько надо денег и лет для приведения ее в порядок? Почему тормозится принятие законопроекта 3207 и Закона коммунальной собственности? Еще не все разграбили?
Ответ: Якщо ми хочемо отримувати послуги вищого ґатунку, то, звичайно, рахунок іде на десятки мільярдів гривень і на роки роботи. Це величезна інфраструктура, яку треба оновити і відбудувати на принципово нових засадах. Ми розуміємо, що у держави таких коштів для інвестицій в ЖКХ немає, тому в рішенні Ради нацбезпеки ключовий аспект створення умов для роботи підприємців, інвесторів для залучення в цю сферу інвестицій, щоб її почати динамічно оновлювати. Що стосується законопроекту № 3207. Процеси, які відбуваються щодо адаптації до життя політичної реформи, яка стосується вищих гілок влади, показує, що, можливо, нам треба ще раз уважно переосмислити, чи все гаразд в Конституції, яка повинна гармонізувати стосунки між гілками влади в нашій державі. Бо якщо ми не гармонізуємо наверху стосунки між владою, щоб вони були комфортними, щоб вони працювали в одному напрямку, щоб вони не конфліктували по кожному питанню, і поспішимо зараз реформувати місцеве самоврядування, то є загроза ті негармонійні стосунки, які ми зараз спостерігаємо між гілками влади в державі, перенести на місцевий рівень. Тоді ми будемо мати негативну синергію. Треба інколи поспішати повільно. Але це моя особиста думка, як громадянина.

журналист / 16:00
Вопрос: Назовите, господин Роговой, хоть один положительный результат от деятельности СНБО. Как обстоят дела безопасности с социальной сферой? Может, Вы объясните любимчику Ющенко, креатуре Порошенко – Черновецкому, как происходит увеличение тарифов?
Ответ: Я не думаю, що мені треба говорити Черновецькому, що робити. Він вибраний мер, у кожного мера є своя специфіка щодо стану господарства, з яким він працює. Тарифна політика у ЖКХ – це прерогатива органів місцевого самоврядування.
Було багато дискусій в 2005 р. по інвестиційному клімату, по реприватизації. І саме тоді рішення Ради нацбезпеки однозначно і чітко сказало, що ніякої реприватизації в нашій державі і економіці не потрібно, що нам треба створювати інвестиційний клімат перш за все для внутрішнього інвестора. Будуть внутрішні інвестиції – прийде зовнішній інвестор. Були чітко сформульовані основні напрями поліпшення інвестиційного клімату. В цьому ж ряду можна назвати рішення РНБОУ щодо забезпечення енергетичної безпеки, щодо забезпечення інноваційного розвитку та продовольчої безпеки, регулюванні земельних відносин. Цей перелік можна продовжити. Всі ці рішення відкриті і з ними можна ознайомитись на сайті РНБОУ. Інша справа, що дуже повільно рухаються ці проблеми, бо то парламент не працював, то уряди змінювались. І чим більше буде стабільності, тим більший буде ефект. Якщо в державі не виконуються рішення чи Президента, чи Уряду, чи місцевої влади, то у такої держави перспективи невтішні. Якщо ми цього не зрозуміємо, а будемо говорити, що це не моє рішення, а це рішення когось і його можна проігнорувати, то ми як держава демонструємо свою конкурентну неспроможність, як би прикро це не було констатувати.

политолог / 15:56
Вопрос: На Ваш взгляд, СНБО – структура закрытая, не в смысле дверей, а в смысле информации? Имидж и репутация оставляет желать лучшего. Все там пробовали рулить, даже такие, как Кинах и Порошенко. СНБО – карающий орган: то Марчук Юлю топил, то энергетику не могут поделить. В чем польза СНБО государству?
Ответ: Я думаю, що така постановка питання свідчить про те, що дійсно наша робота є ще не достатньо публічною. Ми працюємо над тим, щоб дійсно показувати, з якою аналітикою ми виходимо, на чому ми акцентуємо увагу, що ми пропонуємо. Є, звичайно, закриті речі, але є і доступні. Я не думаю, що зараз РНБО розглядається як структура чи як інструмент для досягнення тієї чи іншої мети. Мені здається, що зараз РНБО працює як структура, яка намагається виконувати і реалізувати ті повноваження, які за нею закріплені законодавством. Але я розумію, що якість підготовки цих матеріалів вимагають подальшої роботи із залученням експертів, вивченням більшого кола питань, бо для того щоб винести питання на розгляд Ради нацбезпеки, воно повинно бути всебічно проаналізоване. Чим більше фахівців, експертів буде залучено до опрацювання, тим якісніше буде рішення. Зараз практично під кожне питання, яке ми виносимо на засідання Ради, ми формуємо робочі групи, де залучаємо фахівців, підприємців, цікавимося інформацією безпосередньо від підприємницьких структур.

Михаил / Киев / 10:58
Вопрос: Не кажется ли Вам, что СНБО превращается в такой себе «клуб неудачников», куда приходят люди, утратившие бывшие властные полномочия?
Ответ: Мені здається, що більш вдалою дефініцією була б – клуб професіоналів.

Антон / Киев / 10:57
Вопрос: Насколько изменилась позиция СНБО во властном табеле о рангах после начала реализации политической реформы? Усилил ли свою позицию Совет или, наоборот, утратил некоторые рычаги влияния?
Ответ: Я хотів би, щоб РНБОУ не робили розмінною монетою у тих політичних дискусіях, які ми зараз спостерігаємо. Я виходжу з того, що РНБОУ – це конституційний орган. Структура унікальна в нашій державі тому, що вона дозволяє зібрати і врахувати точки зору представників різних гілок влади. І випрацювати ті рішення, які працюють на розбудову ключових складових держави. Були різні етапи протягом останніх років, коли старалися підняти статус РНБОУ. Зараз також є підходи, що роль цього органу треба понизити, але я думаю, що це кон’юнктура. Бо якщо ми думаємо про інтереси держави, які торкаються національної безпеки, то ми не знайдемо в державі іншої структури, яка б могла прийняти рішення. Якщо ми патріоти, якщо ми громадяни цієї держави, то ми повинні розуміти, що не треба роль РНБОУ ні піднімати, ні занижувати. Її треба зберегти як конституційний орган, який має чітко визначене коло своїх обов’язків, надзвичайно важливих з точки зору перспектив і сьогодення.

Виктория Мельник / Киев / 10:18
Вопрос: Какие проблемные вопросы будут рассматриваться на ближайшем заседании СНБО?
Ответ: Зараз йде остаточне узгодження порядку денного найближчого засідання. Одне з питань, за яке я відповідаю, – це питання щодо адміністрування ПДВ. Воно зараз знаходиться на кінцевому етапі підготовки.


 
Почти половина украинцев не знает украинского языка Луценко – лидер по росту антипатии у граждан Украины Ющенко впустил в Украину иностранные банки «Оранжевые оппозиционеры» во главе местной власти: «Я – не я! И хата не моя!..»
 • 10:39 В Ровенской области в кафе отравились девять человек
 • 10:16 На парковке Днепра огонь уничтожил две иномарки - ФОТО, ВИДЕО
 • 09:41 В школьной столовой Одессы отравились более 50 учеников
 • 09:27 В Луцке произошел пожар в военном госпитале - ФОТО
 • 08:40 В Вашингтоне неизвестные открыли стрельбу, есть один погибший - ВИДЕО
 • 21:32 В Венесуэле произошел взрыв, есть пострадавшие - ФОТО
 • 20:15 В Стамбуле на химзаводе произошел мощный взрыв - ВИДЕО
 • 16:57 В Крыму ФСБ снова проводит обыски по неизвестным причинам
 • 16:29 В Ужгороде мужчина выпрыгнул с четвертого этажа отделения полиции
 • 15:55 Заминирование моста Метро в Киеве квалифицировали как хулиганство
 • 15:29 В Афганистане взорвался грузовик с бомбой, около 100 пострадавших
 • 14:26 В Днепре преступники представлялись сотрудниками СБУ - ФОТО
 • 14:13 Во Франции потерпел крушение бельгийский истребитель F-16
 • 13:57 В Черкасской области внедорожник влетел в автобус, 10 травмированных - ФОТО
 • 13:35 В Луганске неизвестные взорвали мост - ФОТО
 • 12:55 В Киеве в одном из домов оборвался лифт
 • 12:33 В Винницкой области мужчина изнасиловал свою несовершеннолетнюю дочь
 • bigmir)net TOP 100
    RSS контакты реклама на сайте
  Фейсбук Ура-информ