Влада i бiзнес — близнюки–браття?

Мало не щодня на новинних стрічках з’являються тривожні меседжі про кризу в якійсь із ще вчора цілком успішних компаній. І про величезну загрозу, яку, мовляв, несе крах цієї компанії для української економіки.

Время чтения: 1 Мин. , 41 Секунд

Сьогодні, наприклад, на слуху критична ситуація в «Укрбуді», де на всіх 26 об’єктах роботи або призупинені, або виконуються у мінімальних обсягах…

А ще вчора мас-медіа «гуділи» навколо звернення міжнародних кредиторів щодо ймовірного банкрутства імперії Олега Бахматюка…

Але ж зовсім нещодавно і «Укрбуд», і «Укрлендфармінг» з «Авангардом» були, вибачте за тавтологію, «в авангарді»!

Ось тут і виникає низка риторичних запитань, відповіді на які поки що можна лише дофантазувати. Ну, на прикладі хоча б «справи Бахматюка».

Чому екс-голова Нацбанку Валерія Гонтарєва «поклала» банки «VAB» та «Фінансова ініціатива» буквально незабаром після того, як Бахматюку перший заступник Гонтарєвої погодив стабілізаційний кредит в один мільярд 200 мільйонів гривень? Мав цей крок економічне  підґрунтя чи просто пояснюється «особистою неприязню» Гонтарєвої? А у нинішнього голови Нацбанку Смолія, виявляється, претензій до Бахматюка до пори до часу не було?

Чому документи початого у 2016 році розслідування оборудки три роки лежали під сукном (чи, як ми вже знаємо, у гнилому підвалі) і лише при зміні влади дійшла справа до арештів? Хто протягом цих трьох років забезпечував «дах» над головою Бахматюка? Президент Порошенко? Генпрокурор Луценко? Чи хтось третій? І – особливо цікаво – скільки це коштувало?

Чи означає, скажімо, позиція нинішнього голови Нацбанку Смолія, який при попередній владі співіснував з Бахматюком тихо-мирно, а при нинішній почав жорстко пресувати, що окремі поважні державні установи постійно озираються на Банкову та Грушевського і поводяться як флюгери: крутяться «за вітром»? А не діють за законом?

Відтак, коли вже в нашій країні бізнес перестане переплітатися з владою? І коли закон наздоганятиме його порушників негайно, а не тоді, як ця влада зміниться? Як у цивілізованій Європі, до якої ми так прагнемо доєднатися…

Так і напрошується перефразування рядків одного добре відомого старшим поколінням поета:

Влада і бізнес — близнюки-браття.

Хто із них більшу становить цінність?

Кажемо бізнес, маєм на думці – влада.

Кажемо влада, маєм на думці – бізнес…

Счастлив
Счастлив
0 %
Печален
Печален
0 %
Взволнован
Взволнован
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Сердитый
Сердитый
0 %
Удивлён
Удивлён
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Copy link