Головний енергомонополіст покриває свої втрати за рахунок споживачів

До редакції "УРА-Інформ" звернулись відразу кілька підприємств Донецької області з претензіями до тарифоутворення однією з найбільших вітчизняних енергокомпаній – ДТЕК. Виявляється, це підприємство має монополію на постачання послуг з транзиту електроенергії у кількох регіонах нашої держави. І, користуючись цим, відверто "наживається" на споживачах своїх послуг.

Время чтения: 2 Мин. , 0 Секунд

Антимонопольний комітет України порушив справу проти «ДТЕК Західенерго», яка оперує на так званому «Бурштинському енергоострові» — частині енергосистеми України. Компанію, що пов’язують з олігархом Рінатом Ахметовим, підозрюють у порушенні умов економічної конкуренції.

Однак, це не останнє порушення, яке помітили вітчизняні споживачі електроенергії. Зокрема, користуючись монопольним становищем на ринку, ДТЕК виставляє нічим  необґрунтовані тарифи на транзит. Дуже багато скарг надходить з найбільш багатостраждального регіону України — Донецької області. Місцеві промислові споживачі скаржаться на зростання вартості транспортування електроенергії на 40%, порівняно з минулим роком.

Станом на 11.12.2018 вартість передачі електроенергії мережами всередині Донецької області становила 748,59 грн за 1 МВт/год, в той час у Дніпропетровській та Київській областях – 430 та 229 грн відповідно. У «ДТЕК» обґрунтовують таку різницю регіональних цін рівнем зношеності ліній електропередач та інфраструктури, площею обслуговування, чисельністю персоналу тощо. Виникає питання – чому дочірня структура приватної компанії ДТЕК – «Донецькі електромережі», котра отримала від держави право на розпорядження та обслуговування ліній електропередач, користується своїм монопольним становищем на ринку і дозволяє за рахунок клієнтів компенсувати свої прогнозовані втрати та некомпетентність персоналу. Адже, кожен покупець електроенергії розуміє, що такі виправдання – це лише перекладання обов’язків на кінцевого споживача.

У жовтні цього року спостерігалося зниження тарифів. Зокрема, нині у Донецькій області вартість транзитної електроенергії дещо знизилась – до 578 грн за 1 МВТ/год, по Дніпропетровській – 369 грн, а по Київській — 166 грн. Бачимо, що столичні ціни майже втричі менші, ніж на території Донецької області.

Згідно з листами від комерційних споживачів бачимо, що вартість на послуги не підтверджує їхньої  якості, адже до них надходить енергія зі значними перепадами напруги, що має значний вплив на коректне функціонування промислового обладнанняСпоживачі відзначають, що стрибки напруги відбуваються  в межах 150-240 В.

Головне питання — чи існує формула розрахунку тарифів для транзиту електроенергії, яку затверджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг? Нині споживачі вважають, що «ДТЕК» визначає тарифи так, як вигідно самому постачальнику.

На цьому наша розповідь про прагнення вітчизняних споживачів електроенергії справедливих тарифів, звісно ж, не закінчується. Найближчим часом ми плануємо дізнатись думку з приводу вищевикладеного  у головного фігуранта матеріалу – компанії ДТЕК.

Також, у пошуках відповіді на підняті питання, ми надіслали журналістські запити до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, до Кабінету Міністрів, до АМК України та Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища. Як тільки у нас з’явиться нова інформація щодо зазначеної проблематики ми обов’язково відразу ж донесемо її до наших читачів.

Счастлив
Счастлив
0 %
Печален
Печален
0 %
Взволнован
Взволнован
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Сердитый
Сердитый
0 %
Удивлён
Удивлён
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Copy link