Site icon УРА-Информ

ОПГ «Пісок». Частина 1

Державне підприємство водних шляхів України «Укрводшлях» (ДП «Укрводшлях») здійснює транспортну, технічну та екологічну політику при експлуатації внутрішніх водних шляхів та судноплавних шлюзів України, які віднесено до об’єктів

СТРАТЕГІЧНОГО ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ЕКОНОМІКИ ТА БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ.

Що насправді відбувається на державному підприємстві стратегічного значення?

            Починаючи з 2010 року підприємство очолив Верещака Микола Анатолійович. Людина з величезним досвідом роботи на підприємствах, підпорядкованих Міністерству інфраструктури України, почесний працівник морського та річкового транспорту України, почесний працівник транспорту України. В 2012 році Українською конфедерацією журналістів Верещака визнаний Національним лідером України, внесений до Золотого фонду нації. За такого визнання ДП «Укрводшлях» теж має займати провідні місця в рейтингах успішних підприємств України.

            Чистий прибуток підприємства в 2010 році становив 81 000 гривень, в 2011 році чистий прибуток дещо зменшився і становив 78 000 гривень, 2012 рік виявився невдалим і, замість прибутку, чистий збиток підприємства становив, 6 758 000 гривень, а останній звітний 2013 рік закінчився зі збитком 3 600 000 гривень.

            Заборгованість з виплати заробітної плати працівникам ДП «Укрводшлях» в поточному 2014 році становить 1 486 000 гривень, що є найбільшою серед підприємств морського та річкового транспорту України.

            В грудні 2012 року 160 навігаційних буїв вмерзли у лід. Ситуація виникла із-за того, що керівник ДП «Укрводшлях» продовжив термін навігації до 15 грудня, не враховуючи погодних умов. Коли настав час знімати буї – став лід. Про це повідомила старший прокурор Кременчуцької транспортної прокуратури Алла Вороненко. Таким чином, діяльність Верещаки призвела до знищення частини навігаційного обладнання. Відсутність повного покриття річковими навігаційними картами створює завади розвитку міжнародному судноплавству по внутрішніх водних шляхах України. А забезпечення повноцінної навігації є обов`язком України перед комітетом з внутрішнього транспорту Європейської економічної комісії ООН.

            Підсумком такого надзвичайно жахливого відношення до підприємства є визнання Верещаки Національним лідером, Золотим фондом нації???

            Завадою на шляху економічного розквіту підприємства стало захоплення Верещакою видобутком та реалізацією річкового піску. Власне збагачення затьмарило колись амбіційні плани розвитку Укрводшляху, відновленню судноплавства та річного вантажообігу в Україні.

натисніть для збільшення

Земснаряди, які належать ДП «Укрводшлях», мають виконувати роботи з відновлення судового ходу, а саме днопоглиблювальні та дноочищувальні роботи. Натомість вони видобувають пісок, який вантажиться на баржі комерційних підприємств. При цьому об`єми завантаження належним чином не фіксуються, підставою чого має бути договір, в якому вказують об`єм постачання, порядок двохстороннього обліку кожного постачання, ціна постачання, вартість наданих послуг з відвантаження, хто і на підставі чого сплачує податок за використаний для продажу пісок як корисну копалину місцевого значення, куди надходить прибуток після продажу державної власності (піску) – на розрахунковий рахунок ДП «Укрводшлях» чи комерційної організації.

            Незважаючи на звернення народного депутата України Соболєва Сергія Владиславовича до міністерства інфраструктури України з приводу незаконного видобутку та відвантаження на баржі річкового піску земснарядом ДН-27, який належить ДП «Укрводшлях», роботи проводяться і надалі.

            Хто ж буде звертати увагу на будь-які звернення, якщо навіть після приходу у 2014 році до влади нових керівників, які наводять законність і правопорядок в усіх сферах політичної, економічної та підприємницької діяльності, створюються нові організовані злочинні угрупування. Як приклад приводимо схему такого новоутворення: ОПГ «ПІСОК».

натисніть для збільшення

Пінкас Петро Анатолійович, заступник міністра інфраструктури України, призначений 21 травня 2014р. На Пінкаса також покладені обов`язки по боротьбі з корупцією. І, треба віддати належне, Пінкас викликав до міністерства начальника ДП «Укрводшлях» Верещаку М.А. з проханням написати заяву про складання повноважень керівника підприємства. Підставою для цього було незадовільне становище підприємства, а саме:

регулярні збитки за підсумками останніх років;

найбільша серед підприємств морського та річкового транспорту України заборгованість з виплати заробітної плати;

знищення навігаційного обладнання та флоту підприємства.

 

Верещака дав згоду на звільнення з посади, але, вийшовши з кабінету, поїхав до свого давнього знайомого і партнера по реалізації незаконно видобутого річкового піску Стецюка Володимира Леонтійовича і попросив його «домовитись» з Пінкасом про збереження займаної посади. Чому звернувся саме до Стецюка можна зрозуміти, дізнавшись подробиці журналістського розслідування   http://blog.i.ua/community/1764/44334

 

…..це такий собі Володимир Стецюк. Він замолює свої витівки з «помаранчевими» і шукає партнерів-корупціонерів в новому уряді для крадіжки бюджетних коштів і виведення їх за кордон.

Є люди, які створюють виробництва і заробляють гроші на випуск тих чи інших товарів. Є люди, які не мають власного виробництва, але створюють підприємства торгівлі і сфери послуг, розвиваючи економічну інфраструктуру. А є люди, які нічого не створюють і не виробляють, але заробляють гроші на тому, що перетворюють в бізнес адміністративний ресурс і владні повноваження чиновників. Такі «бізнесмени» це, мабуть, найогидніша частина українських підприємців. Таким «бізнесменом» є, наприклад, такий собі Володимир Леонтійович Стецюк. «Рейдер», «рекетир» – цими словами можна визначити рід занять пана Стецюка точно так само, як він називає себе «бізнесменом».

     

      Чим «прославився» Володимир Стецюк і чому йому присвятили черговий цикл журналістських розслідувань? Цей не публічний громадянин, який, за його ж власним визнанням вкладає гроші в те, щоб «не світитися», навряд чи б зацікавив кого-небудь, якщо б його жага наживи не стала заважати величезній кількості українців. Отже, знайомтеся: Володимир Стецюк саме той чоловік, стараннями якого вишикувалися в чергу за закордонними паспортами близько 180 000 громадян України. І, як раз, саме тому вирішено перервати «не публічність» пана Стецюка – занадто дорого він починає обходитися нашому суспільству…..

 

Стаття довга, але варто прочитати, щоб уявити, на що здатні наші політики заради наживи.

 

 

З такими «здібностями» Стецюк легко знаходить «спільну мову» з Пінкасом та домовляється про наступне:

-збереження посади начальника ДП «Укрводшлях» для Верещаки М.А. (ціна вирішення питання – 200 000$);

-призначення заступником начальника свого підлеглого по комерційним справам Браткова Тараса Миколайовича;

-повний контроль підприємства за «кришуванням» Пінкаса (спільний заробіток від реалізації піску).

 

Призначення Браткова Т.М. заступником є небезпечним для Держави (Тарас не має профільної освіти та не має жодного дня досвіду роботи на підприємствах мінінфраструктури).

У 2008 році, будучи на посаді першого заступника директора Департаменту морського і річкового флоту Мінтрансзв`язку Верещака Микола звинуватив Євгена Самошина, Президента ВАТ «Українське Дунайське пароплавство» в незаконному прийомі на керівні посади некваліфікованих кадрів. Самошин написав тоді заяву про звільнення.

З того часу минуло 2 роки і Верещака Микола призначає некваліфіковану людину на відповідальну посаду.

Досвід роботи Браткова Т.М. викладений ним же в резюме на сайті пошуку вакансій http://www.work.ua/ua/resumes/1202621/  Далі перелік:

Директор по продажам з 02.2011 по 2014. ТОВ «Кіддісвіт» (Товари для дітей, іграшки).

Директор по продажам та експорту з 11.2009 по 01.2011. ТОВ ВО «Дніпрокожгалантерея» (виробництво рукавиць з точкою ПВХ).

Регіональний менеджер по Південному регіону з 01.2009 по 10.2009. Компанія «Ексим Текстиль» (тканини та фурнітура для меблів).

Директор філіалу з 12.2005 по 03.2007. Корпорація «Біосфера» (товари для дому)

Керівник відділу  лінійного роздрібу з 01.2005 по 12.2005. Корпорація «Біосфера» (товари для дому)

Супервайзер з 06.2004 по 01.2005. ТОВ «Трейд-Сервіс» (дистрибуція продуктів харчування)

Супервайзер з 03.2003 по 05.2004. ТОВ «Українські заморожені продукти» виробництво заморожених напівфабрикатів)

Попри брак досвіду роботи на підприємстві стратегічного значення, Братков Т.М. вже в липні 2014р. стає виконуючим обов`язки начальника ДП «Укрводшлях» на час відпустки начальника Верещаки М. А. Під час виконання обов`язків, Братков неодноразово виводить земснаряд ДН-27 на роботи по видобутку піску, навіть попри те, що Ухвалою слідчого судді Подільського районного суду м.Києва від 14.08.2014р. накладено арешт та заборонено використання з метою запобігання продовження злочинної діяльності земснаряду ДН-27, який належить ДП «Укрводшлях».

Братков Тарас Миколайович, Євглевський Юрій Вікторович, Купор Сергій Миколайович, Лелюх Дмитро та Стецюк Володимир Леонтійович з одного міста – Дніпропетровська. Мають спільний бізнес – видобуток та реалізація річкового піску за допомогою ДП «Укрводшлях». Також є співзасновниками ряду компаній. Наразі вони всі разом підзвітні Пінкасу та координують спільні дії.

Стецюк постійно навідується в міністерство інфраструктури до Пінкаса П.А. з метою узгодження спільної діяльності та вирішення проблем, які постійно виникають внаслідок незаконних дій. Так, зважаючи на розслідування Київською прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері фактів незаконної діяльності посадових осіб ДП «Укрводшлях», а саме начальника Верещаки М.А. та його заступника Браткова Т.М., Стецюк та Пінкас їздять разом до Генеральної прокуратури України для пошуку способу перешкоджанню діяльності природоохоронної прокуратури шляхом тиску від посадових осіб ГПУ.

Братков навіть за найменшої нагоди радиться по телефону та при особистих зустрічах з Пінкасом з приводу робіт земснарядів ДП «Укрводшлях».

 

Все це відбувається у центрі столиці України – місті Києві, на очах контролюючих органів і працівників комерційних підприємств, які працюють на цьому ринку в межах законів України, все це підриває і руйнує віру порядних громадян у можливість наведення конституційного порядку, який народжується в таких неймовірно складних умовах.

 

P.S. в частині 2 буде викладена докладна інформація про багатомільйонні збитки, завдані державі внаслідок діяльності ОПГ «ПІСОК» та про конкретні дії суспільних організацій і правоохоронних органів в намаганні зупинити злочинні дії посадових осіб різних відомств та міністерств, які прикривають та сприяють діяльності даного угрупування.

Exit mobile version