Українській владі необхідно домовлятися про транші з МВФ, — Данилишин

Погашення державного боргу в іноземній валюті стане одним з найбільших викликів для України в 2019 році. Пікові виплати почалися вже в травні.

Время чтения: 1 Мин. , 13 Секунд

Таку думку в середу, 29 травня, на своїй сторінці в Facebook висловив голова ради Національного банку України Богдан Данилишин. З його слів одним з найбільших викликів буде погашення держборгів в інвалюті. У травні-грудні необхідно виплатити 3,5 мільярдів доларів за зовнішнім боргом і 2,8 мільярдів доларів з валютних облігаціями внутрішньої держпозики.

Сумарно це становить 6,3 мільярдів доларів, — написав Данилишин, додавши, що піковими періодами виплат є травень і вересень. В ці періоди необхідно виплатити 1,7 мільярдів доларів. Зокрема в травні — 1,4 мільярдів за зовнішнім держборгом і 0,3 мільярдів доларів з валютних ОВДП, а у вересні — 1,6 мільярдів доларів за зовнішнім держборгом і 0,1 мільярдів доларів з валютних ОВДП.

Данилишин також зазначив, що "тиснути" на валютний ринок буде і погашення короткотермінових гривневих ОВДП, які нерезиденти придбали в лютому-квітні. Станом на 13 травня вкладення нерезидентів в ОВДП становили 39,2 мільярдів гривень, в порівнянні з початком року вони зросли майже в 6,5 рази. Так близько 1,5 мільярдів доларів іноземці вклали в короткотермінові ОВДП цього року. Ймовірно, в липні-вересні значна частина після погашення гривневих ОВДП буде конвертуватися в інвалюту і виводитися з України, — прогнозує Данилишин.

Він також підкреслив, що НБУ слід продовжувати викуповувати валюту на міжбанківському ринку для збільшення міжнародних резервів і, можливо, нарощувати темпи такого викупу.

Нагадаємо, як повідомляв УРА-Інформ, в Мінфіні запевнили, що з початку року Україна виплатила 166 млрд гривень боргів. Всього в 2019 році Україна виплатить 460 млрд держборгу.

Счастлив
Счастлив
0 %
Печален
Печален
0 %
Взволнован
Взволнован
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Сердитый
Сердитый
0 %
Удивлён
Удивлён
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Copy link