Грузинський легіон — від героїзму до мародерства?

23 квітня 2019 року до Управління Національної поліції Святошинського району міста Києва було подано колективну заяву від громади мікрорайону Галагани.

Время чтения: 5 Мин. , 13 Секунд

Люди просили правоохоронців забезпечити порядок. Вже понад чотири роки, і особливо останнім часом, мешканці району скаржаться, що бояться відпускати дітей самих на вулицю. Дорослі також зайвий раз подумають чи вийти у темну пору доби. Все через те, що у районі, базується так званий Грузинський легіон. Мешканці Святошинського району просять поліцію перевірити легальність перебування бійців Грузинського легіону на території України. Підставою для подачі такої заяви стало систематичне порушення громадського порядку та вчинення останнім часом безлічі хуліганських дій бійцями цього угрупування.

Постійні приставання до перехожих, нетверезий стан, гучна музика, автомобілі на євробляхах – все це можна бачити, на Святошино. "Ми плюємо на ваші закони та традиції, ми самі собі господарі" ?

Довідка:

Грузинський національний легіон — військовий підрозділ, що був заснований 2014 року добровольцями-грузинами, і брав участь в українсько-російській війні на боці України. Крім громадян Грузії туди входили й інші іноземні військові з Франції, Італії та Швейцарії.

Командиром, ініціатором та засновником даного підрозділу є Мамулашвілі Ушангі (Мамука) 22.04.1978 р.н. м. Тбілісі, Грузія. Був учасником воєнних дій в Абхазії. Навчався у Франції. Після навчання й отримання ступеню магістра дипломатії, протягом 2009-2012 рр. займав посаду радника Міністра оборони Грузії.

Близько двох років "Грузинський легіон" перебував в АТО, не маючи ніякого відношення до українських силових відомств.

24 лютого 2016 року  — у складі Збройних Сил України, легіон інтегрувався у 25 батальйон "Київська Русь" 54-ї ОМБр (3-я рота). Рішення про включення іноземців до складу батальйону приймав його комбат, підполковник Євген Лавров.

5 січня 2018 року прес-служба Грузинського легіону повідомила про конфлікт із новим командувачем 54-ї бригади Майстренком. У повідомленні йшлося про те, що 16 грудня 2017 року нібито підрозділ зазнав втрат у 11 осіб пораненими. Також повідомлялося, що бійці підрозділу вийшли зі складу 54-ї бригади, а трьох, що залишилися у складі бригади закликали не асоціювати надалі з Легіоном. Мамука Мамулашвілі заявив, що бійці Легіону вийшли зі складу 54-ї бригади ще 20 грудня.6 січня 2018 року, командування 54-ї бригади зазначило, що окремого підрозділу під назвою "Грузинський легіон", у складі 54-ї ОМБр, ніколи не існувало.

Діяльність "Легіону" широко піарилась в Грузії прихильниками Михайла Саакашвілі. На думку грузинського політолога Торніке Шарашенідзе "Легіон" багато хто вважає "силовим інструментом" Саакашвілі в Україні. У 2014 році Саакашвілі закликав грузинських бійців, які воювали в Південній Осетії, Абхазії, об’єднатися проти сепаратистів з ДНР і ЛНР. Журналіст італійської газети Il Giornale з’ясував, що частина бійців була в таємній службі безпеки колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі, а його військовий радник Мамука Мамулашвілі згодом очолив угруповання "Грузинський легіон". Також, на даний момент на своїй офіційній сторінці в фейсбук, Грузинський Легіон активно підтримує Михайла Саакашвілі, та його повернення в Україну. Та чи підтримує сьогодні Саакашвілі тих, хто прикриваючись брендом «Грузинський Легіон», стали справжніми мародерами, що беруть у спонсорів гроші, та витрачають їх не на оборону країни, а на власні потреби та забаганки.

Від початку бойових дій на Сході у 2014 році Грузинський легіон справді воював на боці України. Навіть поніс втрати. Двоє його бійців загинули героями:

— 19 грудня 2014  — поблизу села Старий Айдар (Луганська область) загинув Алєко Григолашвілі.

— 2 липня 2014  — біля Маріуполя загинув Коте Лашхія.

Та навряд чи загиблі герої нині пишалися б діями своїх колишніх побратимів. З 2015-го року Грузинський легіон перебрався до Києва та розквартирувався на території одного із столичних підприємств.

І все було б добре. Командування ЗСУ надало легальний статус, Київські бізнесмени допомогли з розміщенням. Втім легіонери пішли іншим шляхом. Посварившись з українським командуванням вийшли з лав вітчизняних збройних сил та почали заробляти тим чим зазвичай заробляють незаконні збройні формування. Ось лише кілька зафіксованих випадків, які нині розслідує поліція:

— Червень 2017 року. Двоє осіб у формі з шевронами Грузинського легіону спровокували бійку біля гастроному по вулиці Кулібіна 2, внаслідок хуліганських дій постраждав громадянин Яхненко Ю.Л (гематоми на обличчі, забій лівих верхньої та нижньої кінцівок).

— 12 квітня 2019. Група осіб у військовій формі з шевронами Грузинського легіону напали на бійця добровольчого батальйону «Айдар» Науменко Ю.В. У постраждалого відібрали ніж та ключі від власного автомобіля, нанесли тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

— 27.02.2018. Унаслідок бійки між бійцями Грузинського легіону одному з них було нанесено тяжкі тілесні ушкодження (пробито легеню, поламано ребра). Після інциденту потерпілого, без надання медичної допомоги, було вивезено до лісу та покинуто напризволяще. Потерпілий звернувся до МВС, був шпиталізований, прооперований. Цього ж дня бійці Грузинського легіону викрали авто постраждалого у бійці бійця цього ж легіону. Дружина постраждалого викликала поліцію. Місцезнаходження автомобіля було встановлено біля входу у казарму Грузинського легіону.

— 20.02.2018. Під час обшуку у казармі Грузинського легіону було виявлено наркотичні засоби. (Канабіс рослинного походження)

Окрім хуліганства, відвертого рекету, участі у різних розбірках, члени так званого легіону навіть не приховують своїх злочинних дій. Вони організували саморобне виготовлення алкогольних напоїв і продають його просто рекламуючи на своїх сторінках у соцмережах. Ось пост Мамуки Мамулашвілі, який називає себе командиром Грузинського легіону.

"Зроблено руками бійців Грузинського легіону! Опис – у нас з’явилася ідея створення справжнього грузинського вина у Квеврі (велика глиняна тара, у якій здавна роблять вино у Грузії). Кілька місяців хлопці, разом зі мною, працювали і створювали новий бренд вина Грузинський легіон. Сорт Аладастурі, напівсухе червоне і Ркацителі сухе біле. (Виноград передали з Грузії наші колишні легіонери."

Ще в самогонному асортименті бійців є чача. Відтак маємо посеред Києва озброєну групу іноземців, які ніяк не оформлені, заробляють розбоєм, незаконним виготовленням алкоголю, вживають наркотики та тероризують увесь район протягом чотирьох років. І правоохоронці не наважуються виконати свою першочергову функцію – навести лад. Мовляв терплять за колишні бойові заслуги. А можливо Грузинський легіон знову хтось хоче використати у своїх політичних цілях. Про політичне минуле і політичних соратників згадано вище. Втім ціна може бути надто високою. І заплатити її ризикують пересічні кияни, які вже потерпають від дій легіонерів. Тепер слово за правоохоронцями, яким краще поквапитися, щоб не дотягти до важких та найгірших наслідків. Адже їхній ризик цілком ймовірний і зрештою хуліганство може вилитись у тяжкий злочин.

Ми поважаємо окремих бійців "грузинського легіону", що до сих пір боронять українську землю. Питання в іншому хто такий Мамука Мамулашвілі та хто з минулої влади використовує його в своїх цілях?

Джерело: Прокуровська правда

Счастлив
Счастлив
0 %
Печален
Печален
0 %
Взволнован
Взволнован
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Сердитый
Сердитый
0 %
Удивлён
Удивлён
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Copy link